Sztachety plastikowe drewnopodobne Czy plastikowe ogrodzenia drewnopodobne są lepsze dla Twojego podwórka?

Jeśli zastanawiasz się, czy plastikowe ogrodzenia drewnopodobne są lepsze dla Twojego podwórka, oto kilka zalet i wad, które warto rozważyć. Sztachety plastikowe do ogrodu https://ogrodzeniaplastikowe.pl/galeria-ogrodzen-ecowood/ Drewno, na przykład, może przetrwać nawet 50 lat. Z drugiej strony, winyl zaczyna blaknąć po roku, a w dotyku staje się proszkowaty i kruchy. Ponadto winylu nie można poddać recyklingowi, więc zalega on na wysypiskach śmieci. Krótko mówiąc, ogrodzenia winylowe nie są najlepszym wyborem dla środowiska.

Ogrodzenia winylowe są tańsze od drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych

Główną różnicą między ogrodzeniami drewnianymi a winylowymi jest koszt. Ogrodzenia drewniane są droższe z góry, ale wymagają bejcowania i innych zabiegów, które zwiększają ich ogólny koszt utrzymania. Chociaż zarówno ogrodzenia drewniane, jak i winylowe mają swoje zalety, ogrodzenia winylowe są bardziej przystępne cenowo w dłuższej perspektywie i wymagają bardzo niewielkiej konserwacji. Koszt ogrodzeń winylowych różni się znacznie w zależności od stylu i typu, ale zazwyczaj kosztują one około 20-35 USD za stopę liniową. Koszty instalacji wahają się od 40 do 60 USD za godzinę.

Kolejną kluczową różnicą między tymi dwoma rodzajami ogrodzeń jest ich trwałość. Drewno szybciej się niszczy i jest bardziej podatne na działanie termitów niż winyl. Jednak winyl nie traci koloru ani połysku z upływem czasu i wymaga jedynie czyszczenia co jakiś czas. Dla porównania, ogrodzenia drewniane mogą przetrwać 20 lat lub więcej, w zależności od tego, jak dobrze się je konserwuje. Trwałość ogrodzeń drewnianych zależy od ich rodzaju, ale niektóre gatunki drewna są bardziej wytrzymałe od innych.

Jeśli chodzi o trwałość, ogrodzenia drewniane są bardziej zrównoważone, niż mogłoby się wydawać. Chociaż ogrodzenia drewniane wytrzymują zazwyczaj 50 lat, mogą się zniszczyć na obszarach, gdzie wieją silne wiatry. Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym wieją silne wiatry, możesz wybrać ogrodzenie z szerszymi przerwami między listwami, aby oprzeć się wiatrowi. Ogrodzenie winylowe jest średnio pięć razy trwalsze niż drewniane, co oznacza, że będzie trzeba je rzadziej wymieniać.

Ogrodzenia drewniane wymagają corocznego malowania i konserwacji, natomiast ogrodzenia winylowe mogą przetrwać dziesiątki lat. Z kolei ogrodzenia winylowe wymagają jedynie corocznego wężenia i sporadycznego odnawiania. Ogrodzenia drewniane są podatne na gnicie i mogą wymagać malowania i uszczelniania, aby zachować dobry wygląd. Ogrodzenia drewniane mogą być również narażone na działanie termitów, więc wybór ogrodzeń winylowych pomoże uniknąć tego problemu. Ponadto ogrodzenia z winylu nie muszą być tak często bejcowane.

W porównaniu z drewnem, ogrodzenia winylowe są najbardziej trwałym materiałem. Drewno wymaga regularnego bejcowania i uszczelniania, natomiast co kilka lat trzeba je odnawiać. W wilgotnych miejscach drewno gnije i wypacza się. Jest ono również podatne na działanie owadów, a rodzaj użytego drewna może wpływać na szybkość jego rozkładu. Na przykład sosna wymaga większej konserwacji, a twarde drewno tropikalne jest bardziej odporne na wilgoć i gnicie.

Kolejną różnicą między ogrodzeniami z winylu a ogrodzeniami z tworzyw drewnopodobnych jest koszt. Chociaż ogrodzenia z winylu mogą być o wiele tańsze niż ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych, instalacja ogrodzenia z winylu jest bardziej skomplikowana i wymaga pewnych umiejętności manualnych. Jeśli zdecydujesz się na ogrodzenie z winylu, upewnij się, że wybierzesz dostawcę, który stosuje tworzywo sztuczne odporne na promieniowanie UV, o dobrej grubości i wystarczająco mocne, aby wytrzymać działanie czynników atmosferycznych.

Ogrodzenia winylowe są trwalsze niż drewniane

Ogrodzenie winylowe jest o wiele bardziej bezobsługowe niż drewniane. Podczas gdy drewno wymaga bejcowania lub mycia ciśnieniowego, ogrodzenia winylowe wymagają jedynie sporadycznego czyszczenia. Ogrodzenia drewniane muszą być bejcowane lub impregnowane co roku przez pierwsze trzy lata, a następnie co dwa lata. Materiał ten będzie również w końcu gnił i wymagał wymiany uszkodzonej tarcicy. Natomiast ogrodzenia winylowe są praktycznie bezobsługowe i mogą służyć przez 20 lub więcej lat.

Ogrodzenia z winylu mają kilka zalet. Przede wszystkim można je malować. W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenie winylowe nie blaknie. W Salt Lake County w stanie Utah, gdzie lata są długie i zimne, drewniane ogrodzenie może wyglądać nieciekawie. Ale w przypadku ogrodzenia winylowego kolor pozostaje niezmienny przez całe życie. A ponieważ winyl nie wchłania wody, nie wymaga bejcowania ani malowania.

Innym powodem, dla którego ogrodzenia winylowe są trwalsze od drewnianych, jest ich niska konserwacja. Ogrodzenie winylowe może przetrwać dziesięciolecia, a wiele przykładów przekracza trzydzieści lat. Dla porównania, ogrodzenia drewniane mogą przetrwać zaledwie połowę tego czasu. Ogrodzenia drewniane wymagają również stałej konserwacji. Jeśli nie chcesz mieć do czynienia z tego rodzaju konserwacją, powinieneś zainwestować w ogrodzenie winylowe. Będziecie Państwo zadowoleni. Dzięki ogrodzeniu winylowemu nigdy nie będziesz musiał martwić się o koszty napraw lub wymiany.

Ogrodzenie winylowe jest również znacznie łatwiejsze do czyszczenia niż ogrodzenia drewniane. Zabrudzenia na ogrodzeniu winylowym można łatwo usunąć za pomocą węża ogrodowego lub myjki ciśnieniowej. W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia winylowe nie rdzewieją ani nie ulegają rozkładowi. Można je również czyścić za pomocą łagodnego środka czyszczącego i smaru. A ponieważ materiał jest trwalszy niż drewno, nigdy nie trzeba będzie ich wymieniać.

Koszt instalacji ogrodzenia z winylu waha się od 20 do 35 USD za stopę liniową, w zależności od stylu i materiału. Początkowy koszt ogrodzeń winylowych jest wyższy niż w przypadku ogrodzeń drewnianych, ale bieżące koszty utrzymania są znacznie niższe. Ogrodzenia winylowe są łatwe w montażu i zwykle mają dłuższą żywotność niż ogrodzenia drewniane. Koszt instalacji może wynosić od 40 do 60 dolarów za godzinę, a ich trwałość jest dłuższa.

Niezależnie od rodzaju zainstalowanego ogrodzenia, w pewnym momencie ogrodzenie winylowe będzie wymagało naprawy. Podczas gdy ogrodzenia drewniane wymagają profesjonalisty do naprawy złamanej deski, ogrodzenia winylowe mogą być łatwo naprawione przez właściciela domu. Jeśli jednak pojawią się poważne problemy z ogrodzeniem winylowym, warto skonsultować się z wykonawcą ogrodzenia. Oprócz możliwości samodzielnej naprawy drobnych problemów, ogrodzenia winylowe są łatwiejsze w utrzymaniu niż drewniane.

Ogrodzenia winylowe wymagają mniej konserwacji

Chociaż ogrodzenia winylowe nie wymagają tak częstej konserwacji jak ogrodzenia plastikowe przypominające drewno, mają kilka wad. Należą do nich trudności z ich naprawą. O ile małe dziury można zwykle naprawić za pomocą zestawu do majsterkowania, o tyle większe uszkodzenia mogą wymagać profesjonalnej pomocy. Ponadto, ponieważ wiele ogrodzeń winylowych jest sprzedawanych w dużych panelach, które wyglądają jak połączone ze sobą pojedyncze kawałki drewna, naprawa uszkodzonego panelu często wymaga wymiany całego panelu. Problem z tym podejściem polega na tym, że możesz nie mieć dobrego źródła części zamiennych, jeśli producent zaprzestał produkcji ogrodzenia winylowego.

Ogrodzenia drewniane wymagają regularnej konserwacji. Ogrodzenia drewniane wchłaniają wodę i co kilka lat muszą być impregnowane lub bejcowane. Jeśli tego nie zrobisz, mogą w końcu zgnić i osłabić się, co zmniejszy ich wytrzymałość i bezpieczeństwo. Inną poważną wadą drewna jest jego skłonność do łatwiejszego brudzenia się. Z drugiej strony, ogrodzenia winylowe nie rozszerzają się i nie kurczą, co zmniejsza ryzyko gnicia drewna.

Jednak winyl nie jest najlepszym wyborem dla Twojego domu. Drewno może przetrwać nawet 50 lat. Chociaż ogrodzenia z winylu wymagają mniej konserwacji niż ogrodzenia z tworzyw sztucznych przypominających drewno, należy szukać materiałów odpornych na blaknięcie i wystarczająco trwałych, aby wytrzymać surowy klimat. Co więcej, winyl nie jest przyjazny dla środowiska i nie może być poddawany recyklingowi. Dlatego należy go odpowiednio utylizować lub wyrzucić.

Ogrodzenia winylowe mogą być stosowane zarówno do celów mieszkalnych, jak i komercyjnych. Nieruchomości komercyjne wymagają ogrodzeń, które chronią klientów przed żywiołami i odgradzają ich od niepożądanych gości. Oprócz trwałości, ogrodzenia winylowe mają również tę zaletę, że można je łatwo dostosować do własnych potrzeb. Można na przykład dodać dodatkowy panel, aby nadać swojemu domowi niepowtarzalny wygląd. Istnieje wiele firm oferujących usługi instalacyjne, dlatego warto rozważyć wszystkie korzyści płynące z zastosowania tych ogrodzeń.

Ogrodzenie winylowe może przetrwać ponad 100 lat, jeśli jest właściwie pielęgnowane. Ogrodzenie drewniane, jeśli nie jest odpowiednio konserwowane, zwykle trzeba wymienić po pięciu lub sześciu latach. Chociaż wysokiej jakości ogrodzenie drewniane może przetrwać nawet dwadzieścia lat, nadal będzie wymagało wielu zabiegów konserwacyjnych. Co kilka lat będzie wymagało malowania i ponownego uszczelniania, a w pewnym momencie będzie musiało zostać wymienione. Poza tym, ogrodzenia winylowe są zazwyczaj bardziej przystępne cenowo.

Jeśli obawiają się Państwo konserwacji drewnianego ogrodzenia, ogrodzenia winylowe wymagają mniej zabiegów konserwacyjnych niż ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych. Są tańsze z góry i można je zainstalować przy minimalnym wysiłku. Z drugiej strony, ogrodzenie drewniane może być kosztowną inwestycją. Ogrodzenia winylowe są również łatwiejsze w montażu i wymagają mniejszej konserwacji. Są także bardziej atrakcyjne i mogą nadać podwórku bardziej atrakcyjny wygląd.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Sztachety plastikowe gdzie skorzystasz.
Sztachety plastikowe gdzie skorzystasz.