Sztachety plastikowe drewnopodobne Zalety ogrodzeń plastikowych drewnopodobnych

Przed podjęciem decyzji o wyborze pomiędzy ogrodzeniami z tworzyw drewnopodobnych a ogrodzeniami z winylu należy rozważyć długoterminową trwałość i utrzymanie każdej z opcji. Sztachety plastikowe do ogrodu https://ogrodzeniaplastikowe.pl/galeria-ogrodzen-ecowood/ Podczas gdy drewno jest najbardziej trwałym materiałem, winyl może wytrzymać tylko kilka lat, zanim zacznie się rozpadać i blaknąć. Winyl jest także toksyczny i nie można go poddać recyklingowi, co oznacza, że skończy na wysypiskach śmieci. Oto kilka zalet ogrodzeń z tworzyw sztucznych drewnopodobnych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Wytrzymałość

Winyl to kolejny materiał, który można wykorzystać do budowy ogrodzenia. Materiał ten charakteryzuje się bardzo wysoką trwałością, mimo że z czasem ma tendencję do gnicia i blaknięcia. Nie zmienia on również koloru i nie wymaga zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych. Z drugiej strony, drewno z czasem ulega zniszczeniu, ale nie gnije w taki sam sposób jak winyl czy drewno. Zależy to od rodzaju użytego drewna, ponieważ niektóre rodzaje są bardziej wytrzymałe niż inne.

Kolejną zaletą ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno jest jego przystępność cenowa. Płoty winylowe mogą kosztować dwa razy więcej niż drewniane, ale wyglądają bardziej realistycznie i są trwalsze. Są także odporne na insekty i ulegają biodegradacji. Chociaż ogrodzenia winylowe mogą wyglądać dobrze i być trwałe, nie są najlepszym wyborem dla właścicieli domów dbających o środowisko. Ponadto ogrodzenia z winylu mogą wypłukiwać toksyny do środowiska.

Oprócz tego, że są bardziej przystępne cenowo, ogrodzenia z winylu są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają bejcowania ani malowania. W porównaniu z drewnem ogrodzenia z PCW mogą przetrwać dziesiątki lat i wymagają niewielkiej konserwacji. A ponieważ są wykonane z polichlorku winylu (PCW), mogą być estetyczne, a jednocześnie nie są kruche. Oprócz trwałości, ogrodzenia z winylu są również niezwykle łatwe w utrzymaniu i nie wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych w dłuższym okresie czasu.

Jeśli chodzi o trwałość, winyl jest zdecydowanym zwycięzcą. Winyl ma większą elastyczność niż drewno, co czyni go bardziej uniwersalnym. Elastyczność winylu oznacza, że jest on odporny na ekstremalne zmiany temperatury i wytrzymuje surowe warunki klimatyczne. Z drugiej strony, drewno z czasem odpryskuje i wypacza się. Podobnie, drewno zostanie w końcu zastąpione innym materiałem, gdy nadejdzie zmiana pogody. Dlatego winyl jest lepszym wyborem niż drewno.

Koszt

Jeśli planujesz zainstalowanie ogrodzenia na swojej posesji, być może zastanawiasz się, jaki jest koszt drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych. Dobra wiadomość jest taka, że w ciągu ostatnich lat w materiałach ogrodzeniowych z tworzyw sztucznych dokonał się znaczny postęp. Materiały te zachowują wygląd i właściwości drewna, a jednocześnie są odporne na rozkład środowiskowy. Ponadto polimery plastikowe HDPE zapewniają trwałość i odporność na wilgoć przez cały rok. A ponieważ tarcica z tworzywa sztucznego nie wymaga odnawiania, nie nadwyręży budżetu.

Pomimo swojej trwałości, ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych mają wady. Pierwszą z nich jest konieczność ich konserwacji. Ogrodzenia drewniane są bardzo trwałe. Mogą wytrzymać nawet 50 lat. Natomiast winylowe zaczynają się niszczyć już po roku. Winyl również rozpada się i w dotyku wygląda jak proszek. Co więcej, winylu nie można poddać recyklingowi, więc przez długi czas pozostanie on toksyczny na wysypiskach śmieci.

Winyl jest tańszy niż drewno. Oprócz doskonałej wytrzymałości jest bardziej elastyczny, co czyni go lepszym wyborem w przypadku trudnych warunków pogodowych. Ogrodzenie winylowe jest bardziej odporne na uderzenia gruzu niż drewniane. W wilgotnym klimacie ogrodzenia drewniane mogą gnić, a rdzewiejące gwoździe lub termity to potencjalne problemy. Ogrodzenia winylowe są jednak w naturalny sposób odporne na te problemy. Na swojej posesji można zainstalować jeden lub dwa panele.

Ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych kosztują nieco więcej niż ogrodzenia z innych materiałów, ale są trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Jeśli interesuje Cię ogrodzenie z tworzywa drewnopodobnego, warto wziąć pod uwagę początkowy koszt instalacji, konserwacji i przewidywaną żywotność ogrodzenia. Jeśli obawiasz się kosztów początkowych, ogrodzenie z profili łupanych jest tanią opcją dla Twojej posesji i będzie Cię kosztować tylko około 20 USD za metr bieżący.

Chociaż ogrodzenia drewniane są tańsze w krótkim okresie, wymagają bejcowania i innych zabiegów. Są one również droższe w dłuższej perspektywie, a ogrodzenia winylowe kosztują około 17 dolarów za stopę liniową. Ponadto ogrodzenia winylowe wymagają mniej konserwacji niż drewniane i zachowują swój wygląd przez wiele lat. Oprócz przystępnej ceny, ogrodzenia winylowe mogą przetrwać dziesiątki lat i nie trzeba się martwić o ich wymianę, gdy się zestarzeją.

Obsługa techniczna

Jednym z ważnych aspektów konserwacji ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno jest jego częste czyszczenie. Jeśli ogrodzenie jest gołe, nie wystarczy czyszczenie wodą z mydłem. Aby usunąć glony i pleśń, należy użyć wybielacza chlorowego lub białego octu. Jeśli plama jest zbyt trudna do usunięcia, można spróbować umyć ją pod ciśnieniem. Skuteczne jest także czyszczenie drewna za pomocą myjki ciśnieniowej. Upewnij się, że miejsce jest odpowiednio osuszone, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się plamy.

Użytkownik może zlecić wykonanie tych prac komuś innemu. W niektórych przypadkach można nawet zatrudnić osobę, która będzie wykonywała konserwację za nas. Najważniejszą częścią konserwacji ogrodzenia jest upewnienie się, że wiemy, na co zwracać uwagę, ponieważ drobne problemy mogą spowodować poważne uszkodzenia w miesiącach letnich. Poza tym niektóre ogrodzenia wymagają mniej konserwacji niż inne. Konserwacja drewnopodobnych ogrodzeń plastikowych może być dość prosta. Należy zacząć od sprawdzenia, czy na drewnie nie ma niepożądanej roślinności. Jeśli takowa występuje, należy ją usunąć przed myciem mechanicznym.

Płot z tworzywa sztucznego przypominającego drewno nie będzie trwał wiecznie. Po dłuższym kontakcie z wodą zacznie gnić, co może mieć katastrofalne skutki dla wyglądu podwórka. Ważne jest, aby konserwować ogrodzenie poprzez regularne czyszczenie. Szczotka do szorowania i woda z mydłem to skuteczne środki czyszczące do drewna. Woda i pleśń mogą wnikać w drewno i niszczyć je. Aby zapobiec gniciu i pleśni, należy stosować preparaty do usuwania pleśni.

Najlepszym sposobem zapobiegania gniciu i wypaczaniu jest regularne bejcowanie i uszczelnianie. Aby uniknąć uszkodzeń, należy również sprawdzić zamocowanie każdej sekcji. Jeśli słupki są poluzowane, być może trzeba będzie je wymienić. Należy również sprawdzić zawiasy bramy i nasmarować je smarem samochodowym. Można także sprawdzić panele ogrodzenia. Ponadto można usunąć pleśń i inne osady, dokładnie je szorując.

W porównaniu z ogrodzeniami drewnianymi, plastikowe ogrodzenia drewnopodobne są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. W przeciwieństwie do ogrodzeń drewnianych, nie trzeba ich myć ciśnieniowo, bejcować ani malować. Co więcej, ogrodzenie winylowe nie wypacza się, nie odpryskuje i nie blaknie. Aby utrzymać ogrodzenie z tworzywa sztucznego przypominającego drewno, można je umyć roztworem wody i mydła. A po usunięciu zabrudzeń można je nawet ponownie pomalować.

Koszt instalacji

Drewnopodobne ogrodzenia plastikowe są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych ogrodzeń drewnianych. Naśladują one wyglądem i trwałością drewno, ale mogą kosztować nawet trzy razy więcej. Ponadto ich montaż wymaga dużego nakładu pracy, np. wiercenia i wypełniania otworów na słupki. Ogrodzenia winylowe nie wymagają takiej pracy, ponieważ są dostarczane w postaci zmontowanych paneli i nie trzeba ich dopasowywać do indywidualnych potrzeb. Ogrodzenia drewniane wymagają również konserwacji, takiej jak uszczelnianie i malowanie. Z kolei ogrodzenia winylowe można utrzymać w czystości poprzez zwykłe mycie.

Koszty instalacji różnią się w zależności od długości i stylu wybranego ogrodzenia. W zależności od użytych materiałów, proces instalacji może kosztować od 5 do 20 USD za stopę liniową. Ponadto proces instalacji może trwać nawet 20 godzin, w zależności od rodzaju ogrodzenia i wielkości podwórka. Koszt ogrodzenia o długości dwustu pięćdziesięciu metrów może wynieść od dwustu do pięciuset dolarów. Dla porównania, ogrodzenia winylowe i drewniane kosztują mniej więcej tyle samo.

Drewnopodobne ogrodzenia plastikowe są wykonane z trwałych, nietoksycznych materiałów. Materiały te można łatwo poddać recyklingowi, dzięki czemu można obniżyć całkowity koszt projektu ogrodzenia. Można także rozważyć wypożyczenie świdra, jeśli nie chce się spędzać dużo czasu na kopaniu dołków pod słupki. Wreszcie, wykonawcy ogrodzeń pobierają wyższe opłaty za swoje materiały niż majsterkowicze, więc należy wziąć ten czynnik pod uwagę przy wycenie ogrodzenia z tworzywa sztucznego przypominającego drewno.

Porównując koszty różnych materiałów, najtańszym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest ogrodzenie z ogniw łańcuchowych. Kosztuje około 5-10 dolarów za metr bieżący, a dostępne są różne kolory. Praktyczną i atrakcyjną opcją są drewniane ogrodzenia palisadowe. Kosztują średnio od pięciu do dwudziestu dolarów za metr bieżący. Większość ogrodzeń drewnianych jest wykonana z drewna impregnowanego ciśnieniowo, cedru lub sekwoi. Drewno można również zabejcować na dowolny kolor, więc koszt instalacji jest stosunkowo niski.

Chociaż ogrodzenia z tworzyw sztucznych drewnopodobnych kosztują więcej niż ogrodzenia z winylu, koszt początkowy jest znacznie niższy. Ogrodzenia winylowe są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu niż drewniane i nie wymagają prawie żadnych zabiegów konserwacyjnych. Można je łatwo czyścić wodą z mydłem i są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu. Winyl nie gnije, więc jego trwałość jest dłuższa niż trwałość drewna. Koszt czterostopowego płotu z polipropylenu wynosi od trzydziestu do pięćdziesięciu dolarów.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Sztachety plastikowe z PCV i ich właściwości w dla nas.
Sztachety plastikowe jak montować.